Sıhhat Sağlık Kabini Büyükçekmece Evde Serum Hizmeti

Sıhhat Sağlık Kabini Büyükçekmece Evde Serum Hizmeti

Sıhhat Sağlık Kabini Büyükçekmece Evde Serum Hizmeti

Büyükçekmece Sağlık Kabini Sıhhat Sağlık Kabini mobil servisimiz Dizdariye, Atatatürk, Fatih, Cumhuriyet, 19 Mayıs, Alkent 2000, Karaağaç, Çakmaklı, Kumburgaz Merkez, Güzelce, Bahçelievler, Yenimahalle, Tepecik Ulus, Hürriyet, Türkoba, Ahmediye, Mimarsinan Merkez, Batıköy, Muratçeşme, Celaliye,  Kamiloba, Ekinoba, Mimaroba ve Sinanoba mahllelerine evde serum takma ve evde sağlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca sağlık kabinimiz, Atirus AVM, Aymerkez AVM ve İstanbul Outlet Park alışveriş merkezlerine tüm ofis ve işyerlerine serum takma ve küçük cerrahi işlemler için hizmet vermektedir.

Sağlık kabinimiz iyileştirici ve rehabilite edici hizmetler sunmak, hastaların sağlık durumlarını takip etmek ve gerekli sağlık bakımını yapmak için deneyimli sağlık memurları ile İstanbul Avrupa yakasında birden çok ilçe semt ve mahallede gezici mobil sağlık kabinleri ile hizmet vermektedir. Sağlık kabinimiz Bahçelievler merkezli olup İstanbul Avrupa yakasında; Bahçelievler, Güngören, Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa, Zeytinburnu, Bakırköy, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Büyükçekmece ve Başakşehir ilçelerimizde evde sağlık hizmetleri sunmaktadır.  Büyükçekmece Sağlık Kabini olarak tüm mobil servislerimiz sahada aktif olarak yer almaktadır.

Büyükçekmece evde serum takma

Günümüzde evde ve ofiste sağlık hizmetleri arasında sıkça uyguladığımız işlemler arasında listenin başında evde serum takma işlemi yer almaktadır. Mevsim geçişleri grip ve salgın hastalıkları tetiklemektedir. Enfeksiyon riski her zaman tehlike arz etmektedir. Genellikle semptomların başlamasından bir gün öncesinden semptomların başlamasından beş ila yedi gün sonrasına kadar bulaştırıcısınız. Bazı durumlarda, semptomların başlamasından iki hafta sonrasına kadar enfeksiyonu bulaştırabilirsiniz. Mide bulantısı, kusma, ishal, burun akıntısı, baş ve kas ağrısı, öksürük veya boğaz ağrısı en belirgin belirtiler arasında yer almaktadır.

Grip genellikle titreme ile başlar, ardından ateş, kas ağrıları, baş ağrısı, boğaz ağrısı, öksürük, burun akıntısı ve genel bir hastalık hissi gelir. Grip genellikle semptomlara göre teşhis edilir. Evde sağlık hizmeti veren sağlık kabinimiz,, serum takmadan önce hastanın sağlık geçmişi öyküsünü dinler. Kullandığı ilaçlar varsa, bu ilaçlar gözden geçirilir, kronik hastalığı olup olmadığı kontrol edilir, hastamızın yüksek ateşi, tansiyon ve şekerine bakılır. Ardından kişiye özel şikayetleri doğrultusunda özel serum hazırlanır. Evde serum takma sonrasında atılacak adımlar önemlidir. Çünkü ilaçların düzenli kullanılması ve sıvı ihtiyacının yanı sıra dinlenme hastalarımızın daha hızlı toparlanmalarına zemin hazırlamaktadır.

Büyükçekmece evde sağlık hizmetleri

Büyükçekmece evde sağlık hizmetleri için sağlık kabinimizi arayabilirsiniz. Viral ve tüm salgın hastalıklara karşı sağlık merkezimizden hizmet alabilirsiniz. Günümüzde en yaygın hastalıklar bulaşıcı hastalıklardır. Soğuk algınlığı olarak bilinen bu enfeksiyon hastalıkları önlem alınmadığında kötü sonuçlar doğurabilir.

Soğuk algınlığı sırasında terlemek iyi olabilir, ancak “sauna” banyolarında değil yatakta olmak daha iyidir çünkü sıcaktan soğuğa geçmeyi gerektiren sauna seansları bağışıklık sisteminin stresini artırır ve iyileşme sürecini engeller. Pek çok virüs türü soğuk algınlığına neden olabilse de, rinovirüsler en yaygın nedendir. Soğuk virüs vücudunuza ağızdan, gözlerden veya burundan girer. Virüs, hasta bir kişi öksürdüğünde, hapşırdığında veya konuştuğunda havadaki damlacıklar yoluyla yayılabilir. Terlemenin temel amacı vücudun soğumasına yardımcı olmaktır, çünkü ter bezleri teri cilt üzerinde serbest bırakarak buharlaşarak iç vücut ısısını düşürmeye yardımcı olur ve sıcak havalarda ve terleme durumunda çok, bol su içerek kaybettiğiniz sıvıları yerine koymaya özen göstermelisiniz. Sıvı kaybı yaşayan hastaların tekrar eski haline dönmesi biraz zaman alabilir işte tam d bu noktada serum alarak sıvı ihtiyacınızı dengeleyebilirsiniz.

Bazı uzmanlara göre soğuk algınlığının bir sonucu olarak bakteriyel bir enfeksiyon gelişirse antibiyotik alınmalıdır. Sağlık kabini olarak biz antibiyotik kullanımını hemen önermiyoruz. Grip veya soğuk algınlığı, burun, boğaz ve nadiren akciğerleri etkileyen viral bir enfeksiyondur. Bu virüs oldukça bulaşıcıdır ve kişiden kişiye içeceklerin ve yemek kaplarının paylaşılması, doğrudan temas, öksürme ve hapşırma yoluyla yayılır. Enfekte olmuş hastaların salgılarında bulunan yüksek düzeyde virüs, hasta bir insan hapşırdığında milyonlarca virüs yayar. Hastanın bulaştırıcı kaldığı süre görece uzundur, bulaştırıcılık, semptomların başlamasından hemen önce başlar ve 5-10 gün sürer.

En tehlikeli grip türleri nelerdir?

Grip A virüsü Tip A virüsleri, üç grip türü arasında en öldürücü olanıdır ve en şiddetli hastalığa neden olur. Kronik tıbbi durumlar, grip komplikasyonlarının olasılığını artırabilir . Örnekler arasında astım ve diğer akciğer hastalıkları, diyabet, kalp hastalığı, sinir sistemi hastalığı, metabolik bozukluklar, hava yolu sorunları ve böbrek, karaciğer veya kan hastalığı yer alır. Sağlık Bakanlığı, grip ile soğuk algınlığı arasındaki en önemli farkları ortaya koyarak, nezlenin bir üst solunum sistemi virüsü olduğunu ve semptomlarının basit olduğunu, influenzanın ise şiddetli sıcaklara neden olan da dahil olmak üzere birçok türü olan bir virüs olduğunu açıklamıştır. Tüm grip ve salgın hastalıklar için serum takviyemiz bulunmaktadır.

Büyükçekmece en yakın sağlık kabini

Büyükçekmece en yakın sağlık kabini olarak sizlere hizmet veren sağlık merkezimiz dakikalar içinde sağlık hizmetleri sunmaktadır. Gezici mobil kabinlerimiz sayesinde evde almak istediğiniz sağlık hizmetlerini dakikalar içinde alabilirsiniz.

Büyükçekmece evde serum takma fiyatı 2023?

Büyükçekmece evde serum takma fiyatı için sağlık kabinimizi şimdi arayabilirsiniz. Büyükçekmece evde serum takma hizmeti yanında işyerinize ve ofisinize de serum takma işlemi için talep oluşturabilir veya arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

☎ Ara | Sıhhat Sağlık Kabini