Sıhhat Sağlık Kabini Avcılar Evde Sağlık Hizmeti

Sıhhat Sağlık Kabini Avcılar Evde Sağlık Hizmeti

Sıhhat Sağlık Kabini Avcılar Evde Sağlık Hizmeti

Avcılar Sağlık Kabini

Avcılar Sağlık Kabini mobil ekibimiz ile özel hemşirelik hizmetleri, başta olmak üzere Avrupa Yakası ve Anadolu yakasında Sağlık hizmeti için yanınızdayız. Sağlık ihtiyaçlarınız artık evinizde. Evde Serum Takma, Yara Bakımları, Enjeksiyon, Sonda Takma, Dikiş Atma,  Kan Alma ve Pansuman hizmetlerini evinize ve işyerlerinize taşıyoruz.

Eklem ağrıları, mide bulantısı, su kaybı, ishal, ateşlenme, beslenme bozukluğu, hastalarımızın sıvı alımı bozukluklarında evinizde, ofisinizde ve kabinimizde serum takılmaktadır.  Günümüzde salgın hastalıklar, viral enfeksiyon hastalıkları değişen mevsim koşulları ile çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Kışın özellikle grip hastalığı gibi başlayan enfeksiyonlarda, bağışıklığın güçlü olması önemlidir. Grip çok bulaşıcıdır. Hapşırma, öksürme veya konuşma sırasında hastanın nazofarenksinden virüs içeren en küçük damlacıklar havaya karışır ve çevredeki diğer insanlar tarafından solunabilir. Grip tipik olarak aniden ateş, kuru öksürük, boğaz ağrısı, kas ağrıları ve baş ağrısı ile başlar. Semptomlar genellikle sadece solunum yollarını değil tüm vücudu etkiler. Etkilenenler aniden hasta hissederler.

Grip virüslerden kaynaklanır. Virüsler bakterilerden daha küçük mikroskobik patojenlerdir. Vücuda girdikten sonra çok hızlı çoğalırlar. Vücudun savunma sisteminin viral enfeksiyonla savaşmaya yetecek kadar antikor oluşturması biraz zaman alır. Bizler sağlığınız konusunda evinizin konforunda tamamen hasta şikayetleri doğrultusunda bol vitaminli serum hazırlıyoruz. Viral grip aniden, genellikle bir saat içinde kas ağrıları, kuru öksürük, ateş ve titreme ile başlar. Gerçek grip yaklaşık yedi ila on gün sürer ve etkilenenler semptomlar yatıştıktan sonra bile hala bulaşıcıdır. Sizde hastalanmadan önce hazırladığımız özel serum ile tüm bulaşıcı hastalıkların önüne geçebilirsiniz. Hasta kişi, semptomların başlamasından bir gün önce ve hastalığın ilk belirtilerinin ortaya çıkmasından yaklaşık 1 hafta sonrasına kadar bulaştırıcı olabilir. Bağışıklık sistemi zayıflamış çocuklar veya kişiler de patojenleri daha uzun süre salgılayabilir.

Gripten nasıl kurtulursunuz? Evde serum tedavinizi gerçekleştirdikten sonra dinlenme, iyi bir oda iklimi, ılık tavuk çorbası ve sıcak çay. Elbette bunun yanında reçete edilen ilaçların düzenli kullanımı. Enfeksiyon durumunda, iyileşme sağlanana kadar yatak istirahatı sürdürülmelidir. İnfluenza enfeksiyonlarında bu genellikle 5 ila 7 gündür. Taze, işlenmemiş ve tercihen mevsimlik, değerli hayati maddelerle dolu gıdalar soğuk algınlığına karşı gıda olarak uygundur. Her renkten sebze ve meyvelerin yanı sıra tam tahıllı ürünler, vücudun savunmasını ve kendi kendini iyileştirme gücünü destekleyen vitaminler, mineraller ve eser elementler sağlar. Gripten muzdarip neredeyse tüm insanlar çalışamaz veya okula gidemez ve yüksek enfeksiyon riski nedeniyle evde kalmalıdır.

Avcılar Cihangir Sağlık Kabini

Avcılar Cihangir Sağlık Kabini mobil sağlık kabinimiz hizmetinizdedir. Tüm evde sağlık hizmetlerimiz için bize ulaşabilirsiniz. Bulaşıcı hsatalıklardan korunmak için mobil sağlık kebimize sorularınızı sorabilirsiniz. Nezle olduğunuzda, uyurken başınızı biraz yukarıda tutmanız tavsiye edilir . Başınızın altına fazladan bir yastık veya birkaç koltuk minderi koyun. Bu, paranazal sinüslerdeki basıncı azaltır ve tekrar nefes almanızı kolaylaştırır.

Çinko ve C vitamini grip veya soğuk algınlığını önlemeyebilir ancak sürelerini kısaltabilir. D vitamini eksikliği enfeksiyonlara yatkınlığı artırır . Sağlığı geliştiren bağırsak bakterilerinin bağışıklık sistemimizi güçlendirdiği ve bağışıklık sistemimizin virüs ve bakterilerle savaşmasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bizde tüm gerekli ilaçları serum içinde hazırlayarak hastalarımızın tedavilerini gerçekleştirmekteyiz.

Serum tedavimiz sonrasında hastalarımıza bazı tavsiyelerde de bulunuyoruz. Ihlamur çiçeği çayı, mürver çiçeği çayı ve zencefil çayının soğuk algınlığından sonra çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Hastalarımızın özellikle dinlenme evresinde bolca bitki çayı ve mevsim meyve-sebzelerini tüketmelerini istiyoruz. Grip mevsimi, influenza virüslerinin ağırlıklı olarak dolaşımda olduğu dönemdir. Baş ağrısı ve vücut ağrılarının yanı sıra genel halsizlik ve tabii ki nefes darlığı meydana gelebilir. Halk arasında yaygın olarak dolaşan bir takım yanlış bilgiler mevcuttur.

Ateşiniz olduğunda, bağışıklık sisteminizi soğuk duşlarla güçlendirmek için artık çok geçtir. O zaman genel olarak duş almaktan kaçınmalısınız. Grip enfeksiyonu olmadan soğuk algınlığınız varsa, rahat bir sıcaklıkta duş almalısınız. Avcılar Cihangir Sağlık Kabini mobil sağlık kabinimiz şimdi size bir telefon kadar yakın.

Avcılar Sağlık Kabini telefon 0552 853 30 30

Avcılar Sağlık Kabini telefon numaramızı kaydedebilirsiniz. Avcılar Sağlık Kabini telefon 0552 853 30 30 numaramızı arayarak evde, ofiste ve kabinimizde sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Grip (influenza) genellikle baş ağrısı ve/veya vücut ağrıları ve belirgin bir hastalık hissinin eşlik ettiği, ateşli bir ani hastalık başlangıcı ile karakterize edilir . Genellikle kuru, tahriş edici bir öksürük eklenir. Bizler serum tedavisinden sonra hastalarımızın dinlenmesi gerektiğinin altını çiziyoruz. Soğuk algınlığı olan herkes yatağa aittir. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, uykunun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini de gösteriyor. Üç saatlik uyku bile bağışıklık sistemini zayıflatmak için yeterlidir. Söylendiği gibi uyku genellikle en iyi ilaçtır.

Semptomlar yavaş yavaş kaybolur. Yaklaşık altı gün sonra hastaların çoğunda tekrar ateş kalmaz . Öksürük ve burun akıntısı bir hafta boyunca veya bazı durumlarda iki hafta boyunca hoş olmayan arkadaşlar olarak kalabilir, ancak bu semptomlar da yavaş yavaş azalır. Çok fazla yemeniz veya hiçbir şey yememenizin mevcut soğuk algınlığı semptomlarınız üzerinde hiçbir etkisi yoktur . Bu bir kocakarı masalı – soğuk algınlığı hakkındaki bu bilgeliği hemen unutmak en iyisidir. Hasta olduğunuzda bile gününüzün bir dakikasını bile kaçırmak istemezsiniz.Soğuk virüslerin bulaşması durumunda vücut, prostaglandinler de dahil olmak üzere özel haberci maddeler salgılar. Bunlar bağışıklık sisteminin çalışması için vazgeçilmez olmakla birlikte sinir hücrelerinde ağrı uyarılarını da tetiklerler.

Avcılar Parseller Sağlık Kabini

Avcılar Parseller Sağlık Kabini mobil sağlık ekibimiz tüm Avcılar bölgesinde hizmet vermektedir. İnfluenzanın tipik semptomları ateş, baş ağrısı ve vücut ağrıları, öksürük ve tıkalı veya akan burundur. Soğuk algınlığınızın aksine, kendinizi çok çabuk hasta hissedersiniz. Grip, öksürdüğünüzde, hapşırdığınızda veya konuştuğunuzda bulaşan virüslerden kaynaklanır. İnfluenzanın tipik belirtileri; 41°C’ye varan yüksek ateş, çocuklarda ayrıca ateşli havaleler, boğaz ağrısı, kuru öksürük, baş ağrısı, kas ve vücut ağrıları, güçlü genel hastalık hissi, iştah kaybı ve şiddetli yorgunluk yer almaktadır. Parasetamol veya ibuprofen gibi aktif maddeler içeren ağrı kesiciler ve ateş düşürücü ilaçlar, baş ağrısı ve vücut ağrılarına karşı yardımcı olur. Aynı zamanda ateş düşürücü etkiye de sahiptirler. Burun mukozası şişmişse şişliği azaltan ilaçlar veya burun spreyleri rahatlama sağlayabilir.

Mevcut insan gribi salgınından sorumlu olan virüs, H1N1 grip virüsünün yeni bir türüdür. Yeterli uyku, sağlıklı beslenme, egzersiz, kalıcı stresten kaçınma ve sigara içmeme bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye yardımcı olur. Grip aşısı da yaptırabilirsiniz ama aşı yüzde 100 koruma sağlamaz. Güçlü bir bağışıklık sisteminin belirtileri arasında çeşitli beslenme, sıvı alımı ve yeterli uyku yer alır.

Avcılar Denizköşkler Sağlık Kabini

Avcılar Denizköşkler Sağlık Kabini en yakın sağlık kabini olarak sizlere hzimet vermektedir. Avcılar Denizköşkler Sağlık Kabini mobil sağlık kabinimiz kaliteli ve tecrübeli sağlık personellerimizle hizmetinizdedir.

Evde serum takma işlemleri için bizi arayabilirsiniz. Grip için tüm tedavi önerilerini hizmetinize sunuyoruz. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz ve soğuk algınlığını önlemeniz veya hızlı bir şekilde tedavi etmeniz artık önemlidir. Çeşitli çaylar, anti-enflamatuar etkileri nedeniyle bunun için özellikle yararlıdır. Bunlara zencefil çayı, ekinezya bitkisi, ada çayı, papatya çayı, mürver suyu dahildir.

Mustafakemalpaşa Sağlık Kabini

Mustafakemalpaşa Sağlık Kabini mobil sağlık kabinimiz hizmetinizdedir. Avcılar Sağlık Kabini mobil ekibimiz, Avcılar Cihangir Sağlık Kabini mobil sağlık ekibimiz, Avcılar Sağlık Kabini telefon numaramızı, Avcılar Parseller Sağlık Kabini mobil sağlık ekibimiz, Avcılar Denizköşkler Sağlık Kabini ekibimiz, Mustafakemalpaşa Sağlık Kabini mobil sağlık ekibimiz ile evde sağlık hizmetlerini kolayca alabilirsiniz.

Avcılar evde serum takma

Avcılar evde serum takma işlemleriniz için Sıhhat Sağlık Kabinimizi arayabilirsiniz. Kısa bir süre için bile olsa günlük hayatın stresinde iç huzuru bulmanın birçok yolu vardır. Sakinleşmenin en kanıtlanmış yolları şunlardır: egzersiz, meditasyon, şükran ve nefes egzersizleri, belirli rutinler, doğada zaman, tutarlı seçimler, iyi uyku ve dengeli beslenme yer almaktadır.

Avcılar evde serum takma işlemleriniz için bize yazabilir, arayabilir, online randevu oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

☎ Ara | Sıhhat Sağlık Kabini