Ataköy Sağlık Kabini 0552 853 30 30 Şimdi Ara!

Ataköy Sağlık Kabini 0552 853 30 30 Şimdi Ara!

Ataköy Sağlık Kabini 0552 853 30 30 Şimdi Ara!

Ataköy Evde Sağlık

Ataköy Evde Sağlık olarak vermiş olduğumuz hizmetler, Evde Enjeksiyon Uygulaması, Evde Yara Bakımı ve Pansuman, Evde Kan Alma ve Kan Grubu Bakma, Beslenme ve İdrar Sondası Değişimi, Kulak Yıkama ve Kulak Delme, Evde Batık Tırnak Tedavisi, Evde Serum Takma, Tansiyon ve Şeker Ölçümü, Dikiş Atma ve Alma hizmetleri vermekteyiz.

Ataköy Evde Enjeksiyon Uygulaması

Enjeksiyon uygulamasını gerçekleştirebilmek için deri altına yapılmış veya damar içerisine enjektör ile ilaç uygulanması gerekir. İşlemi gerçekleştirebilmek için sağlık personellerinden yardım almamız gerekir. Enjeksiyon işlemini kişi kendi yapamaz.  

Enjeksiyon uygulama işlemi eğitim görmüş sağlıkçılar, doktor ve hemşire tarafından yapılmaktadır yapılan bu işlemini çeşitleri mevcuttur.  

Ataköy Evde Yara Bakımı ve Pansuman

Yarada dokunun zarar görmemesi, zarar gören kısmından yeniden iyileştirilmesi gerekmektedir. Yaranın iltihap kapmaması önemli bir noktadır. Yara daha kolay ve hızlı iyileşecektir bu durumda fakat iyileşme süreçlerinde kişinin hastalıkları, yaşı, yaranın derinliği bu tür faktörler yara sürecini hızlandırır ya da artırır. 

Yapılması gereken, yaranın tedavi süreçlerini hemşire ve doktor tarafından takip edilir. Yaranın tedavisinde antibiyotik gibi ilaçlar kullanılabilir fakat cerrahi müdahale gerektiren türlerde olan yaraların bakımı evde sağlık hizmeti olarak yapılmaz. İlaçları üretmiş olan firmalardaki yara uzmanlarından yardım istenebilir gerekli görülen hallerde. 

Ataköy Evde Kan Alma ve Kan Grubu Bakma

Evde kan alma işlemi, laboratuvar ortamında yapılması gerekir. Yapılmış olan kan alım işlemin sonuçları hekime teslim edilmektedir. 

Evde kan alma, bireyin bir hastane ortamına gitmeden nerede kan alım işlemini gerçekleştirmek istiyorsa kan alımı orada yapılır uzman hemşieler gelir ve kan alımı gerçekleştirip laboratuvara teslim eder. Hijyenik şekillerde bu işlem gerçekleştirilir. Hekim aile bireylerine yahut kişinin kendine sonuçları ile ilgili bilgi verir tedavisi devam eder. 

Kan alım hizmeti çoğunlukla yatağa bağımlı hastalar için kullanılmış olsa da diğer kişiler tarafından fiziksel bir hastalığı bulunmayanlarda evde kan alımı yaptırabilir. 

Sıhhat Sağlık Kabini olarak; Ataköy Evde Sağlık olarak vermiş olduğumuz hizmetler, Evde Enjeksiyon Uygulaması, Evde Yara Bakımı ve Pansuman, Evde Kan Alma ve Kan Grubu Bakma, Beslenme ve İdrar Sondası Değişimi, Kulak Yıkama ve Kulak Delme, Evde Batık Tırnak Tedavisi, Evde Serum Takma, Tansiyon ve Şeker Ölçümü, Dikiş Atma ve Alma hizmetleri vermekteyiz.

☎ Ara | Sıhhat Sağlık Kabini